Varžtų nustatymo vadovas

Varžtų tuningas - viskas, ko reikia, pakeičiant sunkiuosius plieninius varžtus su titanu ir aliuminiu, kad sutaupytumėte svorio, nepakenkiant jūsų važiavimo saugumui ar ilgaamžiškumui. Nino straipsnis nuo 2002 m. Parodė, kad varžtų nustatymas gali sutaupyti apie 150 g. Šis straipsnis buvo susijęs su "v-stabdžiais", tačiau taip pat galima sutaupyti panašių svorių, taip pat pritaikius varžtus, susijusius su diskiniais stabdžiais.

Apie varžtus

Varžtai klasifikuojami pagal jų "didžiausią tempiantį stiprį" ir jų "tempimo stiprumo stiprią". ISO standartas suteikia mums keletą nuosavybės klasių: 4.6, 4.8, 5.8, 8.8, 9.8, 10.9 ir 12.9.

Varžtų sriegiai gali būti išpjauti arba valcuoti. Apskritai, valcuoti siūlai bus stipresni ir linkę į nuovargį.

Aukštos tempimo varžtai

Didelio tempimo varžtai dažnai turi savo stiprumo klasę ant galvos: 8.8, 9.8, 10.9 ir 12.9. Nieko daugiau nei 8,8 neleidžiama pakeisti nieko, išskyrus tą pačią (ar aukštesnę) varžtų klasę.

Titano varžtai

Titano varžtai yra arčiausiai plieno stiprumo atžvilgiu, bet Ti yra 47% lengvesni.

Atkreipkite dėmesį, nors Ti varžtai gali būti tokie pat stiprūs, kaip ir lengvieji plieniniai varžtai, jie negali pakeisti didelės tempimo plieno varžtų. Štai ką jie sako apie didelės tempiamosios varžtų keitimą: titano varžtai negali pakeisti varžtų, viršijančių 8,8 stiprumo.

Ti varžtai ant jūsų dviračio

Aukštos kokybės Ti varžtai gali būti naudojami šiose srityse:

 diskinio stabdžio rotoriaus varžtai;

 kėglių montavimo varžtai;

 sėdynių balninių gnybtų varžtų varžtai;

 karkaso / šakės v-stabdžio / konsolei stabdžių kaladėlių;

 stiebo spyruokliniai varžtai; ir

 bet kokiose kitose srityse, kuriose reikia plieno stiprumo.


Aliuminio varžtai

Aliuminio varžtai yra silpnesni nei lengvasis plienas. Naudokite juos, kai stiprumas nėra svarbus, pavyzdžiui:

 priekiniai ir galiniai pavarų perjungimo varžtai ir kabelių varžtai;

 važiavimo perjungiklis jockey rato varžtai;

 šešėlis galinis pavarų perjungiklis;

 priekinės ir galinės pavarų perjungiklio ribos prisukti varžtus;

 stabdžių ir pavarų perjungimo svirties varžtais;

 galvos atramos varžto varžtas;

 pakabos varžtai;

Jūs taip pat galite naudoti aliuminį grandininių žiedų varžtams - nors ir silpnesnė nei plieno, kurį jūs pakeičiate, didelis grandinės žiedų varžtų skersmuo reiškia, kad šiuo atveju tinkamas aliuminis. Didelės svorio taupymo galimybės yra maždaug 30 g ant trigubos žvaigždutės žiedinės sankabos.


Anglies varžtai

Anglies varžtai sudaro maždaug pusę aliuminio varžtų svorio. Galite naudoti anglinius varžtus daugumoje vietų, kuriose veikia aliuminio varžtai, tačiau anglies varžtai greičiausiai yra silpnesni nei aliuminio dydis, kurio jums reikia naudoti. Problema su anglies varžtais yra ta, kad siūlėse negali būti jokio anglies pluošto arba kad pluoštai yra supjaustyti siūlų gaminimo procesu, tokiu atveju sriegiai tik tvirtina epoksidą.


Nylon / plastikiniai varžtai

Panašus svoris anglies varžtų, taigi apie pusę aliuminio varžtų svorio, bet daug pigiau nei anglies. Nyloniniai varžtai nėra stiprūs, todėl jie gali būti naudojami tik tose vietose, kur būtinoji varžto jėga yra minimali.

"Nylon" varžtai nėra garso labai egzotiški arba ypač aukštųjų technologijų, tačiau yra tam tikrų vietų, kuriose jas galima naudoti:

 Sraigtiniai varikliai;

 svirties spyruokliniai varžtai - jums reikės stabdymo sverto, kuriame yra tik vienas varžtas. Didžiąją šių siųstuvo tipų jėgą ima stabdžių svirties korpusas - varžto varžtas iš tikrųjų tiesiog laikosi dalykų kartu. Stabdžių svirtys dažnai geriausiai sureguliuojamos, todėl jos gali pasisukti, jei susiduriate, todėl jų nereikia ypač gerai priveržti. Nailonas netinka, jei jūsų stabdžių svirtyje yra nuimamas spaustuvas - visa šių konstrukcijų jėga, paimta varžtų sriegiais.


Pastabos

 Aliumininiai varžtai yra daug silpnesni nei plieno ir titano, kai jie yra veikiami šlyties jėgomis.

 Titaniniai varžtai gali būti tokie pat stiprūs, kaip lengvasis ar nerūdijančio plieno varžtas. Titano varžtai nėra tokie pat stiprūs kaip ir didelio tempimo plieniniai varžtai.

 Negalima būti idiotas - naudokitės šiuo varžtų nustatymo vadovu savo rizika. Jei nesate 100% įsitikinęs, kad ti ar alu varžtas neveiks, tada NEGALIMA pakeisti atsarginio varžto. Varžtų tuningas sutaupys tik keletą gramų, todėl nereikės nieko rizikuoti dėl nedidelių sutaupymų (tiesa, net jei santaupos būtų didžiulės, nebūtų verta rizikuoti fiziniais sužalojimais).